HOME | ABOUT US | FILMS | EXHIBITS | ARCHIVE | PUBLICATIONS | EDUCATIONindex.htmlhttp://livepage.apple.com/About_Us.htmlFilms.htmlExhibits-Internment.htmlArchive.htmlPublications.htmlEducation.htmlshapeimage_1_link_0shapeimage_1_link_1shapeimage_1_link_2shapeimage_1_link_3shapeimage_1_link_4shapeimage_1_link_5shapeimage_1_link_6shapeimage_1_link_7
 

TATIANA VANDERHEYDEN (Mohylnytska)


Medical Technician

Date and Place of Birth: June 27, 1930, Kolomyia, Ukraine


Date of Interview: Jan 26, 2020

Place of Interview: Toronto, Ontario

Interviewer: Mykola Swarnyk

Length of Interview: 01:22:56 (raw)


(Excerpt):

ТВ: Мая мама мала приятеля, мала шкільного такого приятеля отця Добрянського. Він був в Саскатуні. І він нам сказав, що він нам пошукає фармерів, які підпишуть, що потребують нас на роботу. Бо деякі їхали… так нелегко було дістатися… деякі їхали як хлібороби, деякі їхали на службу, а він нас представив що ніби ми їхали … помагати фармарам. Ну і приїжджає консул канадійський, такий якийсь смаркач молодий і всі переходять (М.С….співбесіду)…приходимо, мама зі мною, і маємо такі Meldebuch, такі пашпорти ніби, картки. І на мами написано є - така у мами робота – піаністка. На моїм написано – студентка. І він подивився – каже: - І ви їдете на фарму? Так, о так, ми то вміємо всьо робити. А такий був безличний. І він каже мамі: два питання (а ну, чи ви би відповіли?) – Скільки яєць зносить курка на рік? … Мама думала, що одне на день. Недобре. Друге питання: Як корова кладеться і як кінь кладеться?. Чи корова кладеться наперед на передні ноги чи на задні ноги; чи кінь кладеться наперед на передні чи задні ноги?... Шо мама сказала, наперед – було недобре. І він сказав – No way!

Interviewer: You are not a farmer! (сміється)

ТВ: You are not going to help farmer! Відкинув нас, відкинув. Ну і тоді ми мусили чекати на другого, подаватися другий раз і чекати на другого консула.

Interviewer: …не такого перемудрого…

ТВ: А мама тоді вчилася – що могла! Про гусей, про качок, Всьо шо можна було – як корова кладеться, скілько молока дає, бідна, вчилася як не знати шо! Пішли ми до другого консула, той був старший. Подивився на нас, знав відразу. Підписав і нічого не питався.

excerpt from the Interview with TATIANA VANDERHEYDEN
ORAL HISTORY OF UKRAINIAN CANADA

The interviews can be accessed at the UCRDC. Please contact us at: office@ucrdc.org